Comarch ERP Optima 2023.2.1 – nowa wersja

  • -

Comarch ERP Optima 2023.2.1 – nowa wersja

Category : Aktualności

Szanowni  Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima  2023.2.1.

Nowa odsłona systemu Comarch ERP Optima to przede wszystkim możliwość naliczenia deklaracji CIT-8 wraz z załącznikiem CIT/KW na formularzu obowiązującym za rok 2022. W związku ze zmianami w najmie prywatnym udostępniono nowy wzór zaliczki na PIT-28 w Księdze Podatkowej i Księdze Handlowej. Uproszczono konfigurację windykacji w integracji z Comarch Apfino i podniesiono ergonomię współpracy z platformą wszystko.pl. Udostępniono również pierwsze standardowe wydruki w formacie Comarch sPrint.

NOWOŚCI PRODUKTOWE

sPrint Comarch

Aplikacja Comarch sPrint 2023.0 jest już dostępna dla użytkowników systemu Comarch ERP Optima 2023.2.1.

Comarch sPrint to aplikacja, która pozwala na wydrukowanie dowolnego dokumentu na podstawie danych systemu źródłowego zarówno na drukarkę fizyczną jak i do pliku. Rozwiązanie daje również możliwość modyfikacji istniejących wydruków, jak również tworzenia ich od podstaw dzięki intuicyjnemu Edytorowi.

Comarch sPrint jest nowym narzędziem do wydruków, które stanowi integralną część systemu Comarch ERP Optima. Ze względu na fakt, że silnik do wydruków oraz edytor tworzą spójną całość będą mogli Państwo nie tylko korzystać z samej opcji drukowania dokumentów, ale również z szerokiej gamy ich formatowania i personalizacji. Ponadto, specjaliści Comarch sukcesywnie będą dostarczać stworzone z użyciem tej aplikacji zestawy wydruków standardowych, które będą wpinane bezpośrednio do systemu ERP – w pierwszej kolejności udostępniono dla Państwa EKO wydruki charakterystyczne dla modułu handlowego, ale w przyszłości będą udostępniane także wydruki dla pozostałych modułów. Co więcej, rozwiązanie jest dostępne w ramach licencji Comarch ERP Optima 2023.2.1 bez dodatkowych opłat.

Nowa wersja Comarch HRM 2023.1.1 jest dostępna.

W tej wersji Comarch HRM dodano oznaczenia nieobecności na część dnia (w grafiku urlopowym oraz planie i czasie pracy) oraz możliwość planowania i zatwierdzania urlopu okolicznościowego. Udostępniono również aktualizację aplikacji iOS z możliwością pobierania dokumentów pracowniczych.
UWAGA !

Informujemy, że z końcem 2022 roku zakończono wsparcie dla instalacji Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL działających w oparciu o Microsoft SQL Server 2012. Oznacza to zaprzestanie testowania poprawności działania takich baz danych.   

Rekomendujemy zatem dokonanie aktualizacji serwera SQL do nowej wersji. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Asystą Comarch.

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami oraz do zaktualizowania programu do najnowszej wersji:

Comarch ERP Optima 2023.2.1

Comarch Optima poznaj

Zapraszamy do umawiania się na aktualizację. Telefony do serwisu w zakładce Kontakt