Comarch OCR

Comarch OCR

OCR do faktur

Technologia OCR do faktur – czyli optycznego rozpoznawania tekstu – znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, także w biznesie.

Comarch opracowuje unikatową usługę, która przyspieszy digitalizację Twojej firmy. Dzięki Comarch OCR, błyskawicznie wprowadzisz do rejestrów VAT każdą papierową fakturę – potrzebny Ci będzie jedynie skaner lub aparat fotograficzny i połączenie z internetem.

Chmurowa usługa Comarch OCR dane z faktury odczyta i skataloguje za Ciebie – dzięki czemu zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na ich ręczne wprowadzanie, a w przyszłości błyskawicznie wyszukasz potrzebne dokumenty.

Rozpoznawanie faktur poprzez OCR

OCR czyli (Optical Character Recognition) to  technologia przeznaczona do rozpoznawania znaków i całych tekstów w pliku graficznym. Zadaniem Comarch OCR jest rozpoznanie danych (np. kontrahentów, kwoty netto / brutto, VAT oraz numery faktur)  przy użyciu tej technologii z zeskanowanych faktur a następnie przeniesienie rozpoznanych danych do oprogramowania księgowego (do rejestrów VAT).

Jedną z głównych korzyści jest znacząca oszczędność czasu przy wprowadzaniu faktur do systemu księgowego.

Comarch OCR odczyta faktury i wprowadzi je do systemu

Comarch OCR potrafi rozróżnić następujące pozycje z faktury:

  • numer NIP  – po znalezieniu numeru NIP sprzedawcy jest on sprawdzany w rejestrze GUS, po czym na dokument w rejestrze zakupu VAT przenoszone są dane pobrane z GUS,
  • numer dokumentu,
  • data wystawienia i sprzedaży,
  • forma płatności i termin płatności,
  • stawki VAT oraz kwoty,
  • numer rachunku bankowego.

Comarch OCR – dodawanie dokumentu

OCR bezpośrednio w Twoim systemie

Nie musisz instalować kolejnej aplikacji ani logować się przez przeglądarkę – w Twoim systemie ERP pojawi się ikonka OCR. Wystarczy, że ją naciśniesz, aby skorzystać z usługi.

Wybierz pakiet dla Ciebie

Nie musisz przejmować się, że koszt abonamentu będzie nieproporcjonalny do Twoich biznesowych potrzeb. Comarch OCR będzię dostępny w kilku pakietach oferujących przetworzenie maksymalnej liczby stron.

Testuj Comarch OCR za darmo

Obecnie każdy użytkownik, który ma wersję 2019.2  Comarch ERP Optima, po podpisaniu stosownych umów może korzystać z wersji beta Comarch OCR bezpłatnie do lipca 2019, kiedy to rozwiązanie znajdzie się w ofercie handlowej.

Rozwój Comarch OCR

Do końca 2019 roku pełna wersja będzie dostępna dla użytkowników wszystkich naszych systemów ERP: Comarch ERP XL, Comarch ERP Altum i Comarch ERP XT.

Comarch OCR do faktur

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przesłania informacji/ oferty programów Comarch oraz usług związanych z wdrożeniem systemów Comarch i przyjmuję do wiadomości Informację o przetwarzaniu znajdującą się pod linkiem: Informacja o przetwarzaniu danych