Comarch OCR

comarch-ocr-skanowanie-faktur

Comarch OCR do faktur

Technologia Comarch OCR do faktur – czyli optycznego rozpoznawania tekstu – znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, także w biznesie.

Comarch opracowuje unikatową usługę, która przyspieszy digitalizację Twojej firmy, dzięki czemu błyskawicznie wprowadzisz do rejestrów VAT każdą papierową fakturę. Potrzebny Ci będzie jedynie skaner lub aparat fotograficzny i połączenie z internetem.

Chmurowa usługa OCR dane z faktury odczyta i skataloguje za Ciebie, dzięki czemu zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na ich ręczne wprowadzanie. W przyszłości błyskawicznie wyszukasz potrzebne dokumenty, dzięki czemu szybciej udzielisz infrmację klientowi.

Rozpoznawanie faktur poprzez OCR

OCR czyli (Optical Character Recognition) to  technologia przeznaczona do rozpoznawania znaków i całych tekstów w pliku graficznym. Zadaniem systemu OCR jest rozpoznanie danych np. kontrahentów, kwoty netto / brutto, VAT oraz numery faktur.  Po analizie informacji z zeskanowanych faktur następuje przeniesienie rozpoznanych danych do oprogramowania księgowego (do rejestrów VAT).

Jedną z głównych korzyści jest znacząca oszczędność czasu przy wprowadzaniu faktur do systemu księgowego dlatego OCR to także korzyści finansowe.

Cennik programu OCR firmy Comarch w linku:

CENNIK

Comarch OCR odczyta faktury i wprowadzi je do systemu

OCR firmy Coamrch potrafi rozróżnić następujące pozycje z faktury:

  • numer NIP  – po znalezieniu numeru NIP sprzedawcy jest on sprawdzany w rejestrze GUS, po czym na dokument w rejestrze zakupu VAT przenoszone są dane pobrane z GUS,
  • numer dokumentu,
  • data wystawienia i sprzedaży,
  • forma płatności i termin płatności,
  • stawki VAT oraz kwoty,
  • numer rachunku bankowego.

Godnym uwagi jest to, że pobierając dane z GUS wiesz, że są aktualne.

Dodawanie dokumentów ze skanów

Comarch OCR do faktur